Koç Üniversitesi

Academy Eğitim, Koç Üniversitesi’nin benimsediği İngilizce hazırlık programına parallel olarak, öğrencinin kur bitirme sınavlarında ya da hazırlık geçme sınavında (KUEPE) ihtiyaç duyduğu desteği, Koç Üniversitesi sınav sistemi konusunda tecrübeli ve uzman eğitmenleriyle öğrenciye en kolay ve anlaşılır bir şekilde sunar.

Öğrenci, Koç Üniversitesi’nin hazırlık atlama sınavı olan KUEPE sınavına direk olarak Academy Eğitim bünyesinde yoğun bir programla hazırlanabilir. Bu hazırlık süreci üniversitenin öğrencisinde aradığı İngilizce yeterlilik kriterlerine gore hazırlanır, öğrencinin İngilizce seviyesi baz alınarak uzman eğitmenlerimizce adapte edilir. Academy Eğitim bu sayede KUEPE sınavına yönelik  sonuç odaklı bir eğitim desteği sağlar.

Koç  Üniversitesi’ne yeni kayıt olan öğrenciler KUEPE sınavına güz döneminin başında girebilir. Bu sınavdan geçerli skoru alamayan İngilizce öğrenciler seviyelerine gore kurlara ayrılır ve hazırlık programına devam eder. KUEPE sınavı yılda dört kez düzenlenir. KUEPE sınavı Reading, Listening, Speaking ve Writing olmak üzere dört bölümden oluşur.

Reading Section (65 min., 40% of total score) : 1 long passage (10 questions), 2 short passages(10 questions). Use of English (10 questions) and Vocabulary (10 questions).

Listening Section (30 min., 15% of total score) : 1. While-Listening Exercice 2. Note-Taking Exercice

Speaking Section (15 min., %20 of total score) : One-on-one interview with three parts.

Writing Section (65 min., %25 of total score) : One reading into writing task.

Academy Eğitim eğitmenleri, KUEPE sınavındaki Reading bölümü için öğrencide akademik kelime bilgisi ve ileri düzey dil bilgisi temelini inşa eder, ve öğrencinin okuduğunu anlama kabiliyetini yoğun deneme programıyla geliştirir. Vocabulary ve Use of English bölümleri için ayrıca ileri düzey kelimeler ve gramer bilgisi pekiştirilir. Listening bölümü için, eğitmenlerimiz, farklı aksanları içeren akademik dinleme parçalarıyla öğrencide duyduğunu anlama kabiliyetini geliştirir ve öğrenciye zamanı etkili kullanarak nitelikli not çıkarma yeteneğini aşılar. Speaking bölümü için, öğrenci, native speaker eğitmenlerimiz de dahil olmak üzere, hocalarıyla her soru kısmı için konuşma pratiği ve sınav taktiği geliştirir. Writing bölümü için öğrenciye yazısında sunduğu bakış açısına sadık kalan, akıcı ve etkili yazı yazma kabiliyeti kazandırılır. Academy Eğitim’ın KUEPE sınavı için geliştirdiği özel program sayesinde öğrenci bir bütün halde sınava yönelik çalışma yapar ve etkili bir şekilde hedefine ulaşır.

Öğrenci dilerse, muafiyet sağlayan diğer TOEFL (min. 80) ve YDS(min. 87) gibi sınavlara Academy Eğitim bünyesinde hazırlanabilir.

Koç Üniversitesi’nin İngilizce hazırlık programına ilişkin detayları ve KUEPE hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.